Спалювання сухої трави може призвести до трагедії
У зв’язку з підвищенням температури повітря на території краю, виникають пожежі пов’язані із спалюванням сухої трави, внаслідок чого можуть постраждати люди чи можуть бути знищені матеріальні цінності громадян. Лише за останні два дні на пожежах, спричинених спаленням сухої трави, вогнем було знищено один житловий будинок та дев’ять господарських будівель.
Здебільшого загорання сухої трави виникає через людський фактор. У зв’язку із підвищенням температури, багато людей почали приводити до ладу свої земельні ділянки. Також для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. Тож для запобігання виникнення загорання сухої трави потрібно пам’ятати правила пожежної безпеки. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Гасіння пожеж на полях пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів. Не дозволяється розводити багаття та спалювати відходи на відстані менше 15 м. від будівель, а також у межах, встановлених будівельними нормами протипожежних розривів.
Горіння сухої трави завдає непоправної шкоди природі. Адже під час горіння трави в атмосферу виділяється чимало шкідливих речовин, які забруднюють середовище. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.
Територіальне управління МНС у Чернівецькій області звертається до жителів краю: дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Бережіть ваше життя та життя оточуючих.
Відділ зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю
ТУ МНС у Чернівецької області
Не повірите, але наш сайт знайшли коли шукали:
- які речовини виділяються при спалювання трави?
- шкідливість спалювання сухої рослинності
- Про шкідливість спалювання сухої трави
- попередження пожеж при горінні трави