Що таке пожежна сигналізація?

Вітчизняною нормативною базою суворо регламентований перелік будівель та споруд, що підлягають оснащенню автоматичною пожежною сигналізацією. Але важливе розуміння того, що пожежна сигналізація — це порятунок життя людей і мінімізація матеріальних збитків.

Пожежна сигналізація являє собою комплекс технічних засобів, призначених для достовірного і своєчасного оповіщення про виникнення на об’єкті ситуації займання. Функції оповіщення включають в себе: детектування пожежі або передпожежної ситуації, обробку та фіксацію первинної інформації, формування одного або декількох керуючих сигналів, які передаються датчиками пожежної системи безпеки на централізований пульт пожежної охорони, а також на систему автоматичного пожежогасіння та димовидалення.

Пожежна сигналізація включає в себе пристрої виявлення (датчики та сповіщувачі), а також приймально-контрольні панелі, які аналізують інформацію, що надходить від сповіщувачів, і зайняті формуванням керуючих сигналів.

Датчики пожежної сигналізації відрізняються принципом дії сенсорного елементу, типом контрольованих параметрів навколишнього середовища (концентрація чадного газу, ступінь задимлення або іонізації, температура) та у спосіб передачі інформації про спрацьовування на приймально-контрольну панель. Поряд з автоматичними датчиками на об’єкті встановлюють ручні виявники (аварійні кнопки пожежної сигналізації), дозволяють задіяти «людський фактор» у своєчасному виявленні займання.

Системи пожежної сигналізації поділяються на неадресні, адресні і адресно-аналогові за ступенем точності локалізації сигналів з датчиків.

Застосування неадресних систем доцільно на невеликих об’єктах. При цьому датчики мають фіксований поріг чутливості і об’єднані загальним шлейфом в одну або декілька груп. У разі спрацьовування одного з датчиків формується загальний сигнал тривоги. При цьому можна встановити джерело спрацьовування лише з точністю до номера шлейфа.

У адресних системах в лінії зв’язку між датчиком і приймально-контрольною панеллю реалізований протокол інформаційного обміну, що передає на панель не тільки сигнал про спрацьовування, але і номер датчика, що дозволяє більш точно локалізувати джерело займання.

У адресно-аналогових системах датчики зайняті лише передачею телеметричної інформації про своє перебування і контрольованих параметрах на центральний пульт керування, який на підставі сукупності даних, що отримуються самостійно виробляє сигнал тривоги. Подібні системи дозволяють зробити гнучку адаптацію до умов на об’єкті.

Онлайн замовлення послуги

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш E-Mail (обов'язково)

Назва об'єкту (обов'язково)

Адреса об'єкту (обов'язково)

Ваш контактний номер телефону (обов'язково)

* Всі поля обов'язкові для заповнення, наш менеджер зв'яжеться з Вами за вказаним контактним номером телефону

Вверх