Системи аерозольного пожежогасіння

Системи аерозольного пожежогасіння використовують вогнегасний аерозоль. Дана речовина володіє високою вогнегасною здатністю. Такі системи зручні в експлуатації і монтажі, можуть застосовуватися в широкому диапазоні кліматичних умов. Аерозоль не спричиняє руйнівної дії на озоновий шар Землі. Володіють порівняно малою вартістю і тривалим терміном експлуатації. Аерозоль не надає шкідливої дії на одяг і тіло людини. Також велика перевага в застосуванні установок аерольного пожежогасіння — це відсутність корозійної дії на більшість конструкційних і електроізоляційних матеріалів.

Аерозольні системи гасіння пожежі використовують однаковий принцип формування аерозоля, заснований на процесі спалювання деяких твердих хімічних складів. В результаті спалювання цих речовин утворюється струмінь гарячіше за суміш газів і твердих мікрочастинок, які заповнюють об’єм і гасять полум’я. Інтерес до розробок в області систем аерозольного пожежогасіння постійно зростає.

По-перше, тому, що в технічному плані вони не поступаються традиційним методам пожежогасіння. По-друге, монтаж і установка не вимагають спеціальних об’єктів забезпечення їх роботи і додаткових витрат. Так, наприклад, для установки водяного пожежогасіння необхідне спорудження спеціальних водонасосних станцій, надійність електоропостачання повинна відповідати першій категорії, а це лінії електропередач, підстанції і т.д. Відповідно, вартість установки водяного пожежогасіння і обслуговування істотно зростає, виникає потреба у великих капіталовкладеннях.

Кожна з систем пожежогасіння реалізується на базі спеціалізованого устаткування, окремі частини якого часто виготовляються індивидуально для конкретного об’єкту.

Вверх