Система водяного пожежогасіння

Система водяного пожежогасіння — це система трубопроводів, яка постійно заповнена вогнегасним вмістом, забезпечена спеціальними насадками, спринклерами, легкоплавна насадка яких, розкриваючись при початковій стадії займання, забезпечує подачу вогнегасного вмісту на джерело займання.

При пожежі водяні установки розпочинають гасіння незалежно від того, чи знаходяться в приміщеннях люди чи вони там відсутні.

Конструктивно установки пожежогасіння являють собою змонтовану під перекриттями торговельного залу, офісних приміщень ресторану, а також складських і допоміжних приміщень мережу труб зі спринклерами, що розкриваються при збільшенні температури.

Якщо площа велика, то спринклерна мережа розділяється на окремі секції, причому кожна мережа обслуговується окремим контрольно-сигнальним клапаном.

Опалювальні приміщення обладнують водяними спринклерними системами пожежогасіння, трубопроводи яких завжди заповнені водою. Після розкриття того чи іншого числа спринклерів вода у вигляді роздроблених струменів подається до осередку займання. Протягом перших хвилин пожежі, вода тече від автоматичного водоживильника, а потім контрольно-сигнальний клапан вмикає пожежні насоси, що забезпечують подачу розрахункової кількості води, необхідної для ліквідації пожежі.

Якщо в приміщеннях, що знаходяться в районах з тривалістю опалювального періоду більше 240 днів, є потребуючі захисту неопалювані приміщення, їх обладнують повітряними спринклерними системами. У цих системах в звичайний час мережа труб від спринклерів до контрольно-сигнального клапана знаходиться під тиском стиснутого повітря.

Вверх