Сьогоднішнє прийняття Верховною Радою закону про систему екстреного виклику за єдиним телефонним номером є ще одним підтвердженням впровадження в Україні європейських стандартів безпечного життя людини і суспільства. Так прокоментував підсумки голосування в парламенті за законопроект про систему 112 Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

На переконання урядовця, Верховна Рада зробила видимий і широкий крок назустріч кожній людині і суспільству загалом. Це рішення значно наближає нашу країну до рівня безпеки життя, який ще десятки років тому досягнуто в Європі.

«Можливо, сьогодні це ще не достатньо повно зрозуміло широкій громадськості. Однак як тільки ця система запрацює, як тільки завдяки їй люди відчують себе захищеними в екстремальній ситуації, тоді значення нинішньої ухвали парламенту набуде особливого значення. Як міністр, відповідальний за цю справу, глибоко вдячний кожному депутату, який віддав свій голос на підтримку законопроекту».

В.Балога зазначив, що голосування стало індикатором того, хто з депутатського корпусу і як розуміє пріоритети країни і свою роль у побудові сучасної, суспільно орієнтованої держави. У випадку з законодавчим оформленням системи 112 варто було очікувати єдиної позиції фракцій парламенту, незалежно від їхнього поділу на провладні чи опозиційні. Адже закон, спрямований на захист найвищої суспільної цінності – здоров’я людини – апріорі мав здобути якнайширшу підтримку в сесійній залі.

«Хто не голосував – хай його позиція залишиться на його сумлінні. Зрештою, для громадськості важливий фінальний результат, а не особисті чи кон’юнктурні політичні міркування. Мені як керівнику міністерства, що впроваджує систему 112, показовим і значущим є той факт, що і цілі фракції, й окремі депутати показали суспільству, що вони є відповідальною владою, яка дбає про державні інтереси».

У цьому контексті урядовець висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає і інші законопроекти, які відносяться до прерогатив Міністерства надзвичайних ситуацій. Насамперед, йдеться про остаточне прийняття програми захисту населення і територій від негативних факторів техногенного і природного характеру, кодексу цивільного захисту, законопроекту про дерегуляцію підприємницької діяльності, яка торкається сфери компетенції МНС.

«Не бачу жодних суттєвих перешкод, щоб ці документи були ухвалені. Так само, як і сподіваюся, що Верховна Рада зможе без зволікань прийняти зміни до законодавства в рамках реорганізації МНС та МВС. Нам потрібно швидко пройти цей шлях, де у підсумку країна одержить якісно іншу систему, що гарантуватиме безпеку життєдіяльності людини, суспільства і держави», — заявив В.Балога.

Прес-служба МНС

Не повірите, але наш сайт знайшли коли шукали:

  • No search results for this post yet...