Заміри, вимірювання опору ізоляції

Від стану електроізоляції безпосередньо залежать втрати електричного струму, пов’язані з можливістю його витоку з електросистеми через ділянки з неякісною ізоляцією, її безпеку для людини і можливість тривалої безаварійної роботи. Для того, щоб подібних проблем не виникало, необхідно точно дотримуватися правил проектування та експлуатації електромереж.

Замір опору ізоляції з використанням спеціальних методів і обладнання повинен регулярно проводитися на всіх електричних лініях і мережах, тільки так можна заздалегідь виявити ступінь зношеності ізоляції та її ізолюючі якості.

Кваліфікований замір ізоляції

Кваліфікований замір ізоляції полягає у вимірі опору ізоляції всіх проводів і з’єднань електромережі.

Проводити такі випробування і виміри, що виконуються за допомогою спеціального устаткування-мегамометра, можуть тільки фахівці, що мають відповідний доступ і дозвіл для здійснення вимірювальних робіт.

У залежності від кількості проводів в електричній лінії, виконується різну кількість замірів, як правило, від 5 до 15-ти. Результатом виміру ізоляції є основні показники, величина яких впливає на прийняття рішення про придатність ізоляції та її заміні:

  • Опір ізоляції постійному струму, визначається шляхом вимірювання струму витоку, що проходить через ізоляцію при проходженні через провідник постійного струму;
  • Коефіцієнт абсорбції ізоляції — найкраще перевіряється за вологої ізоляції;
  • Коефіцієнт поляризації ізоляції — один з основних показників старіння ізоляції, який вказує здатність заряджених частинок діелектрика, переміщатися під впливом електричного поля

Онлайн замовлення послуги

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш E-Mail (обов'язково)

Назва об'єкту (обов'язково)

Адреса об'єкту (обов'язково)

Ваш контактний номер телефону (обов'язково)

* Всі поля обов'язкові для заповнення, наш менеджер зв'яжеться з Вами за вказаним контактним номером телефону

Вверх