Системи порошкового пожежогасіння

Системи порошкового пожежогасіння призначені для автоматичного виявлення пожежі, передачі повідомлення про пожежу черговому персоналу, автоматичної локалізації і гасіння пожежі. Принцип дії — подача в зону займання дрібнодисперсного порошкового вмісту. Способи гасіння: об’ємний, локальний за площею і локальний за об’ємом.

Відповідно до норм пожежної безпеки обладнанню Автоматичними установками порошкового пожежогасіння (АУППГ) підлягають громадські, адміністративні, виробничі та складські будівлі, технологічні установки, електроустановки в т.ч. ті, що знаходяться під напругою. Порошковий вміст здійснює мінімальний вплив на вироби, матеріали, обладнання, що захищаються (необхідне прибирання порошку). Можливе сполучення Установок порошкового пожежогасіння з комплексними системами безпеки об’єкту, технологічним устаткуванням, установками сповіщення про пожежу, системами димовидалення, вентиляції.

За способом зберігання вогнегасної речовини установки порошкового пожежогасіння розподіляються на:

  • Установки модульного типу — функції зберігання і подачі вогнегасного порошкового вмісту до осередку займання виконують модулі порошкового пожежогасіння, розташовані безпосередньо в приміщеннях, що захищаються.
  • Установки з централізованим зберіганням (зберігання порошкового вмісту здійснюється централізовано (в одній ємності), а його розподіл і подача до осередку займання здійснюється по розподільних трубопроводах, прокладених в приміщеннях, що захищаються).

За способом керування установки порошкового пожежогасіння розподіляються на:

  • Автоматичні установки — виявлення пожежі здійснюється за допомогою установки автоматичної пожежної сигналізації з подальшим надходженням сигналу на запуск АУППГ.
  • Установки з ручним запуском (місцевий, дистанційний) — подача сигналу на запуск АУППГ здійснюється вручну з приміщення пожежного поста, станції пожежогасіння, приміщень, що захищаються.
  • Автономні установки — функції виявлення пожежі і видачі порошкового вмісту здійснюються незалежно від зовнішніх джерел живлення і керування (як правило, цією функцією забезпечені модулі пожежогасіння для підвищення надійності спрацьовування при відмові зовнішніх систем).

Вверх