Сучасний будинок оснащений безліччю електроприладів — пральна машина, посудомийна машина, витяжні системи, електроплита, холодильник, комп’ютер — всього і не перелічиш.

Одна з найважливіших цілей при установці електроприладів — забезпечення безпеки для людини. Цю роль виконує заземлення — електричне з’єднання предмета з провідного матеріалу з землею. Основне призначення заземлення є захист людини від ураження електрикою.

Заземлення продовжує термін служби електроприладів, це особливо відчутно при закупівлі дорогої техніки, вона прослужить набагато довше.

Найбільша небезпека ураження струмом підстерігає в місцях підвищеної вологості — на кухні, у ванній.

Якщо в будь-якій частині електропроводки або електроприладу (пральної машини, чайника і т. д.) порушиться ізоляція, через що фазний провід торкнеться нульового, станеться коротке замикання. Оскільки опору в місці контакту немає, і струм у контакті почне швидко зростати, тим самим він розплавить проводи й призведе до небажаних наслідків: від перегоряння приладу до виникнення пожежі.

Для захисту від короткого замикання служить запобіжник, вставлений у фазний дріт, при зростанні струму він згорить і розімкне ланцюг до того, як станеться займання. При цьому згорілий запобіжник замінюється новим.

Автоматичні запобіжники в разі короткого замикання розмикають ланцюг за допомогою електромагнітного розчеплювача, що реагує на скачки струму. Ці запобіжники зафіксовані в кожному будинку, вони захищають і внутрішню і зовнішню ланцюг.

Власників окремо поставлених будинків, приватних котеджів і дач підстерігає така потенційна загроза, як удар блискавкою. Щодоби на землі трапляється близько 44 тис. гроз. І при цьому кожну сек. 2000 блискавок вдаряється в землю.

Не повірите, але наш сайт знайшли коли шукали:

  • як зробити заземлення